logo

PRELEGENCI

Łukasz Augustyniak

Ekspert w dziedzinie uszczelniania złączy budowlanych. Absolwent Politechniki Warszawskiej wydziału Inżynierii Materiałowej (specjalność – materiały konstrukcyjne), z tytułem magistra inżyniera. Od blisko 9 lat związany z firmą tremco illbruck na stanowisku kierownika ds. produktu i marketingu. Osoba odpowiedzialna za wdrożenia innowacyjnych rozwiązań dla budownictwa energooszczędnego w Polsce oraz edukację, głównie w zakresie montażu i uszczelniania okien - autor licznych publikacji w tym zakresie. Na co dzień wielbiciel aktywnego spędzania czasu wolnego z żoną i dwójką dzieci. Jego pasje to akwarystyka naturalna i fotografia.
Filip Baranowski

Filip Baranowski

Alek Byrdy

Aleksander Byrdy

Ukończył Wydział Inżynierii Lądowej Politechniki Krakowskiej. Jest adiunktem w Zakładzie Budownictwa i Fizyki Budowli Instytutu Materiałów i Konstrukcji Budowlanych Politechniki Krakowskiej. Prowadzi własne biuro projektowe oraz współpracuje z firmami zajmującymi się wykonawstwem budowlanym. Interesują go zagadnienia budownictwa energooszczędnego, konstrukcji fasad wentylowanych oraz mocowania nowoczesnych okładzin ścian zewnętrznych.

Maciej Chrzanowski

Współwłaściciel, Członek Zarządu oraz Dyrektor Handlowy w firmie BSP Bracket System Polska Sp. z o.o. Od ponad 15 lat pracuje w branży budowlanej, zajmując się ściśle tematem elewacji. Pierwsze doświadczenie zawodowe zdobywał w firmie wykonującej elewacje szklane, następnie w firmie będącej dystrybutorem materiałów elewacyjnych. Od 10 lat pracuje w firmie BSP Bracket System Polska Sp. z o.o. zajmującej się elewacjami wentylowanymi.
Krzysztof Ćwik

Krzysztof Ćwik

Założyciel firmy Pro-Vent produkującej nowatorskie rozwiązania w dziedzinie wentylacji. Wizjoner, pomysłodawca i inżynier, który od niemal dwudziestu lat z sukcesem wdraża innowacyjne produkty wentylacyjne na rynek polski. Zdobywca licznych nagród i wyróżnień, właściciel kilku/ kilkunastu (wybrać) patentów, chętnie zapraszany na konferencje branżowe, na których dzieli się swoją wszechstronną wiedzą i doświadczeniem. Pierwszym produktem firmy były rekuperatory MISTRAL, które cieszą się niesłabnącą popularnością czego dowodem jest zdobyty drugi rok z rzędu Złoty Medal Konsumenckiego Lidera Jakości 2018.
Piotr Harassek

Piotr Harassek

Absolwent Wydziału Inżynierii Lądowej Politechniki Warszawskiej. Od 2008 roku związany z formą Xella Polska, producentem wyrobów Ytong, Silka i Multipor. W latach 2013-2015 pracownik firmy Semmelrock. Autor opracowań technicznych związanych z projektowaniem i stosowaniem elementów murowych i płyt izolacyjnych Multipor.
Marek Klenk

Marek Klenk

Absolwent Politechniki Wrocławskiej, Wydziału Mechaniczno-Energetycznego, specjalista ds. systemu tynków ciepłochronnych. Pracownik Dolnośląskiej Agencji Energii i Środowiska. Koordynator konferencji Dni Oszczędzania Energii od 11 edycji. Sekretarz konkursu TOPTEN Okna 2017. Z zamiłowania sportowiec, były zawodnik klubu pływackiego WKS Śląsk Wrocław.

Paweł Krause

Od ukończenia studiów działa w Polskim Związku Inżynierów i Techników Budownictwa (PZITB). Członek honorowy, założyciel Polskiego Stowarzyszenia Budownictwa Ekologicznego (PLGBC). W roku 2006 uzyskał uprawnienia budowlane do projektowania i kierowania w zakresie konstrukcyjno-budowlanym bez ograniczeń. Od roku 2014 rzeczoznawca budowlany GUNB. Autor bądź współautor ponad 500 opracowań projektowych i ekspertyz budowlanych.
Adam Krzemiński

Adam Krzemiński

Adam Koniszewski

Adam Koniszewski

Ukończył dwa kierunki magisterskie ściśle związane z branżą HVACR. Na Politechnice Białostockiej była to Inżynieria Środowiska – Sieci i Systemy Sanitarne a na Politechnice Gdańskiej na Mechanice i Budowie Maszyn ukończył kierunek Systemy Urządzenia Chłodnicze i Klimatyzacyjne.W dniu obrony dostał swoją pierwszą pracę w Buderus Technika Grzewcza jako Główny Specjalista ds. techniki słonecznej, później w Robert Bosch Dział Termotechniki jako Specjalista ds rozwoju biznesu, a od 2013 r. prauje w Glen Dimplex Polska jako Key Account Manager.Autor kilkudziesięciu artykułów na temat systemów grzewczych i chłodzących opartych na odnawialnych źródłach energii, ponadto stworzył też autorskie narzędzia analityczne wspomagające projektowanie instalacji opartych na odnawialnych źródłach energii.
Szymon Liszka

Szymon Liszka

Absolwent Wydziału Elektrotechniki, Automatyki, Informatyki i Elektroniki Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Kariera zawodowa związana z Fundacją na rzecz Efektywnego Wykorzystania Energii, od 2005 r. pełni funkcję Prezesa Zarządu FEWE. Doświadczenie zawodowe obejmuje zarówno zagadnienia związane z problematyką polityki energetycznej, lokalnego planowanie energetycznego, programowania przedsięwzięć z zakresu poprawy efektywności energetycznej i czystych technologii energetycznych w oparciu o innowacyjne metody finansowania, jak i szczegółowe problemy związane z audytem energetycznym, pomiarową diagnostyką energetyczną obiektów i weryfikacją efektów podejmowanych działań.
Michał Marcinkowski

Michał Marcinkowski

Menadżer Produktu firmy ALUPROF, związany z firmą od ponad 6 lat. Posiada ponad siedmioletnie doświadczenie w zakresie ślusarki aluminiowej, zaczynał stoją karierę pracując jako Specjalista ds. projektowania w firmie wykonawczej a następnie na różnych stanowiskach technicznych w firmie ALUPROF. Obecnie pełni rolę Menadżera Produktu, zajmując się wdrożeniami nowych rozwiązań oraz ciągłemu rozwijaniu obecnych systemów.
Krzysztof Milczarek

Krzysztof Milczarek

Maciej Mijakowski

Maciej Mijakowski

Specjalizuje się w energooszczędnych systemach HVAC oraz ich modelowaniu w ramach fizyki budynku. Posiada ponad 15 letnie doświadczenie w prowadzeniu badań, doradztwie energetycznym oraz nauczaniu. W kręgu jego największych zainteresowań znajduje się modelowanie systemów HVAC służących zdrowemu i komfortowemu klimatowi wewnętrznemu przy minimalnym zapotrzebowaniu na energię. Prezes Fundacji Poszanowania Energii, adiunkt na wydziale Instalacji Budowlanych, Hydrotechniki i Inżynierii Środowiska Politechniki Warszawskiej, członek zarządu International Building Performance Simulation Association Poland oraz Zrzeszenia Audytorów Energetycznych. Autor ponad 70 publikacji, które ukazały się w zagranicznych oraz krajowych czasopismach i konferencjach, wykonawca ponad 30 ekspertyz dla polskich przedsiębiorstw w zakresie efektywnego wykorzystania energii, koordynator i uczestnik wielu projektów międzynarodowych.
Adolf Mirowski

Adolf Mirowski

Wiceprezes Polskiej Organizacji Rozwoju Technologii Pomp Ciepła PORT PC.
Piotr Ner

Piotr Ner

Krzysztof Pawłowski

Krzysztof Pawłowski

Ukończył kierunek budownictwo na Wydziale Budownictwa i Inżynierii Środowiska Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego w Bydgoszczy. Pracuje w Katedrze Budownictwa Ogólnego i Fizyki Budowli na Wydziale Budownictwa, Architektury i Inżynierii Środowiska UTP w Bydgoszczy. Przedmiotem jego zainteresowań badawczych jest kształtowanie zewnętrznych przegród budowlanych i ich złączy w aspekcie cieplno-wilgotnościowym. Jest autorem i współautorem 4 monografii i 100 artykułów w zakresie budownictwa ogólnego, fizyki budowli i materiałów budowlanych. Posiada uprawnienia do wykonywania świadectw charakterystyki energetycznej budynków i lokali.
Małgorzata Respekta

Małgorzata Respekta

Ukończyła Politechnikę Krakowską na Wydziale Inżynierii Lądowej, na kierunku Konstrukcje Budowlane i Inżynierskie oraz Wyższą Szkołę Biznesu, specjalność: Zarządzanie. Zdobytą wiedzę i umiejętności wykorzystuje w swojej pracy zawodowej w FAKRO, gdzie odpowiada za współpracę z architektami. Współorganizator międzynarodowych konkursów dla architektów oraz licznych szkoleń produktowych.
Maciej Rokiel

Maciej Rokiel

Ireneusz Stachura

Ireneusz Stachura

Bartłomiej Pciak

Bartłomiej Pciak

Piotr Turski

Piotr Turski

Krzysztof Schabowicz

Krzysztof Schabowicz

Profesor nadzwyczajny na Wydziale Budownictwa Lądowego i Wodnego Politechniki Wrocławskiej. Jest uznanym specjalistą z zakresu metod nieniszczących materiałów i konstrukcji budowlanych, który w swoich badaniach wykorzystuje najnowsze osiągnięcia techniki w tym zakresie. Opracował oryginalne sposoby badań nieniszczących konstrukcji trudno dostępnych, wykorzystał technologię BIM w projektowaniu i remontach obiektów budowlanych oraz harmonogramowania robót budowlanych, brał udział w opracowaniu betonu specjalnego o właściwościach samooczyszczających.

Jest autorem ponad 200 publikacji naukowych, 48 publikacji popularnonaukowych i 6 książek. Odbywał staże naukowe i zawodowe w Chinach, Grecji, Niemczech i Stanach Zjednoczonych. Aktywnie działa w PIIB, PZiTB i PSMB. Posiada uprawnienia budowlane bez ograniczeń do projektowania i kierowania robotami budowlanymi. Jest rzeczoznawcą mykologiczno-budowlanym.
Błażej Siudak

Błażej Siudak

Absolwent Wydziału Budownictwa Politechniki Śląskiej. Od 2013 roku pracownik firmy BOLIX S.A. na stanowisku Inżynier Wsparcia Sprzedaży. W głównej mierze zajmuje się zagadnieniami związanymi z ociepleniami ścian zewnętrznych budynków w technologii ETICS, konserwacją i renowacją budynków zabytkowych oraz wzmacnianiem ścian warstwowych w budownictwie wielkopłytowym.
Krzysztof Smolnicki

Krzysztof Smolnicki

Ukończył‚ hydrogeologię na Wydziale Nauk Przyrodniczych Uniwersytetu Wrocławskiego oraz podyplomowe studia z zakresu ochrony środowiska na Akademii Gółrniczo-Hutniczej w Krakowie. Od 2003 roku działa w Związku Stowarzyszeń Polska Zielona Sieć, a od 2006 roku działa jako członek zarządu PZS. Inicjator EkoCentrum Wrocław, czyli modelowego miejskiego ośrodka edukacji ekologicznej. Jest współtwółrcą i jednym z liderów Dolnośląskiego Alarmu Smogowego.
Mirosław Socha

Mirosław Socha

Jerzy Sowa

Jerzy Sowa

Adiunkt z Zakładzie Klimatyzacji i Ogrzewnictwa na Wydziale Instalacji Budowlanych, Hydrotechniki i Inżynierii Środowiska Politechniki Warszawskiej. Specjalista w zakresie jakości środowiska wnętrz, systemów wentylacji i klimatyzacji pomieszczeń oraz efektywności energetycznej budynków. Kierownik i członek wielu zespołów naukowych. Autor ok. 220 publikacji naukowych i popularno-naukowych. Współinicjator i organizator konferencji “Problemy Jakości Powietrza Wewnętrznego w Polsce” odbywających się co 2 lata w Warszawie.
Krzysztof Szymański

Krzysztof Szymański

Absolwent Politechniki Wrocławskiej, Wydziału Inżynierii Środowiska, audytor energetyczny Zrzeszenia Audytorów Energetycznych.
Krzysztof Watała

Krzysztof Watała

Od 5 lat zajmuje się wykorzystaniem Regionalnych Programów Operacyjnych dla interlokutorów. W tym czasie kilkuset przedsiębiorców na Dolnym Śląsku skorzystało z tych pieniędzy przy Pana Krzysztofa pomocy.
Konrad Witczak

Konrad Witczak

Starszy wykładowca w Katedrze Fizyki Budowli i Materiałów Budowlanych Politechniki Łódzkiej.
Robert Wójcik

Robert Wójcik

Dyrektor Instytutu Budownictwa na Wydziale Geodezji, Inżynierii Przestrzennej i Budownictwa w Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie.Ma wieloletnie doświadczenie w dziedzinie cieplno-wilgotnościowego zabezpieczania obiektów. Jest rzeczoznawcą budowlanym oraz mykologicznym. Za wybitne osiągnięcia twórcze w dziedzinie architektury i budownictwa otrzymał nagrodę ministra infrastruktury.

W ramach pracy habilitacyjnej opracował metodę odtwarzania izolacji poziomej w istniejących murach z wykorzystaniem iniekcji termohermetycznej.Kapituła konkursu „Cudze chwalicie, swego nie znacie – promocja osiągnięć polskiej nauki” uznała to opracowanie za jedno z 10 najważniejszych osiągnięć naukowych w ostatnich latach w Polsce. Opatentowaną metodę z pozytywnym efektem wdrożono w setkach budynków zabytkowych i nie zabytkowych na terenie Polski oraz za granicą.

Jerzy Żurawski

Jerzy Żurawski

Absolwent Wydziału Budownictwa Lądowego i Wodnego Politechniki Wrocławskiej, specjalność: konstrukcje. Jest współzałożycielem Dolnośląskiej Agencji Energii i Środowiska zajmującej się zagadnieniami związanymi z szeroko pojętą energooszczędnością budynków. Współtworzy programy komputerowe wspomagające obliczenia cieplne budynków. Jest organizatorem szkoleń, konferencji, a także konsultantem i wykonawcą projektów domów energooszczędnych. Związany jest z uczelniami technicznymi jako wykładowca zagadnień dotyczących fizyki cieplnej budowli.